wtorek, 21 maja, 2024

Zestawy eksperymentów SmartBee Club to innowacyjne podejście do kwestii poznania zjawisk naukowych w postaci eksperymentów analogowych oraz nowoczesnej technologii rozszerzonej rzeczywistości – AR (ang. Augmented Reality) wykorzystywanej w procesie nauki.

Misją SmartBee jest wprowadzenie dzieci do świata nauki w bogatym i ciekawym doświadczeniu edukacyjnym.
Boxy SmartBee Club sprawdzają się zarówno w domu jak i podczas eventów dla dzieci czy spotkań integracyjnych w firmach. 

Zestawy doświadczeń opracowane zostały przez naukowców związanych z prestiżowymi instytucjami naukowymi m.in. Polską Akademią Nauk.

SmartBee to 7 zestawów eksperymentów dla dzieci i ich rodziców. Pobudzają wyobraźnię dzieci ciekawych świata. To zabawa, w trakcie której dziecko pozna fascynujące oblicze dziedzin STEM (science, technology, engineering, math).

Poznamy Zmiennokształtność, Magnetyzm, Królestwo kolorów, Śniegologię czy Pożeracza magnesów.

Eksperymenty naukowe SmartBee gwarantują dobrze spędzony razem czas dla całej rodziny.

Produkt całkowicie Polski !

Zmiennokształność

Zmiennokształtność to potężna dawka nauki i zabawy w postaci 5 naukowych doświadczeń badających zjawisko zmiennokształtności. Dzieci poznają: NITINOL-supermoc metalu z pamięcią, CIECZ NIENEWTONOWSKA właściwości ruchomych piasków- ciecz nienewtonowska, SZTUCZNY ŚNIEG- zjawisko  absorbscji wody, WODOODPORNY PIASEK- . Dodatkowo: drużynowe zawody w odbijaniu baniek oraz śnieg w ciepłej postaci!  

Eksperymenty opracowane zostały przez naukowców związanych z Polską Akademią Nauk! Zestaw rekomendowany przez instytucje takie jak: Mensa Polska, Instytut Fizyki Molekularnej PAN.   

Bezpieczny produkt, spełniający wymogi polskiego i unijnego ustawodawcy. Wyprodukowano w Polsce!  


Magneto

Elektro

W zestawie Magneto znajdziecie 3 eksperymenty. Ożywicie magnetyczne stworzenia, nakarmicie potwora i zmienicie kierunki świata za pomocą prądu! Na koniec, dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR), odkryjecie siłę, która drzemie w największym magnesie na Ziemi.

W zestawie Elektro znajdziecie 3 eksperymenty. Włączcie ciekawość, bo nadciąga elektryzująca nauka! Poznajcie całą prawdę o najbardziej rozbrykanej cząstce energii: stworzycie prąd z cytryny, sprawdzicie co się dzieje w wodzie podczas elektrolizy i skonstruujecie własny pociąg elektromagnetyczny. Na koniec, dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR), w zbliżeniu zobaczycie przebieg procesu elektrolizy.

Królestwo kolorów

Śniegologia

W zestawie Królestwo kolorów znajdziecie 4 eksperymenty, dzięki którym zaobserwujecie , jak podróżują kolory, skonstruujecie kalejdoskop, stworzycie własny chemiczny ogród. a na koniec zobaczycie projekcję holograficzną. Dodatkowo, dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR) rozszczepicie światło w tęczę.

Dobra zabawa w naukowym stylu. Czyli to, co mali odkrywcy lubią najbardziej! To najmniejsza jednostka wiedzy w ofercie SmartBee Club, która starczy na długie chwile edukacyjnych wariactw. We własnoręcznie wykonywanym eksperymencie dzieci uczą się o stanach skupienia, badają powtarzalną unikalność śnieżynek, poznają najważniejszy składnik życia i zaglądają do cząsteczki wody… w trójwymiarze, na ekranie smartfona! W zestawie znajdują się 2 doświadczenia do wykonania w domu w asyście osoby dorosłej.

Pożeracz magnesów

Dobra zabawa w naukowym stylu. Czuli to, co mali odkrywcy lubią najbardziej! Czy tworząc slime, można poznać właściwości pola magnetycznego? TAK! We własnoręcznie wykonywanym eksperymencie dzieci uczą się o mocach magnetyzmu, dowiadują się, czym jest mieszanina i badają właściwości substancji.

Dodatkowo, dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości (AR) zajrzycie w głąb Ziemi i poznacie jej strukturę.

W zestawie znajduje się doświadczenie do wykonania w domu w asyście osoby dorosłej, odczynniki, laboratoryjne komponenty i akcesoria ochronne, a także ilustrowana instrukcja, arkusz obserwacji oraz ciekawostki video.

Ruchome piaski

To najmniejsza jednostka wiedzy w ofercie SmartBee Club, która starczy na co najmniej godzinę dobrej zabawy w naukowym stylu. Eksperymenty do własnoręcznego wykonania bawią i uczą, czym jest hydrofobowość, w jaki sposób da się uciec ruchomym piaskom, oraz odpowiadają na pytanie, czy da się lepić babki pod wodą. Dodatkowo zabawa w labiryncie i test twardości gluta. W zestawie znajdują się 2 doświadczenia do wykonania w domu w asyście osoby dorosłej.